יום שבת, 19 ביוני 2010

יאיר לפיד פחדן. וגם סימה קדמון. וגם ראובן וויס. ושילה דה-בר יותר מכולם 


יום שישי. מוסף השבת של העיתון הנפוץ במדינה. בעמוד הראשי - תמונות משתי המדינות שלנו - זו שהולכת לשמוע שירים של אלטון ג'ון, וזו ששולחת הורים לעשרות ילדים קטנים לבית הכלא בגלל שלא רצו להושיב את ילדיהם בכפיפה אחת עם ילדיהם של הספרדים. אבל זו לא גזענות, זו בעיה דתית, הם אומרים. או ההיפך. הם עצמם עוד לא סגורים על זה ומהסים את אחד המפגינים בטענה שיוצא שהוא תומך בבג"ץ.

נכון. אנחנו יושבים יחד באותה מדינה רק במקרה. אנחנו בצד של הפיאודלים. שעובדים עשרות שעות ביום כדי לשלם על גני ילדים ועל מיסים לא פרופורציונליים. הם בצד של הואסלים: חלקם לא עובדים ונתמכים ע"י תקציבים שתומכים בישיבות, וכמובן - צבא הגנה לישראל מנוגד לעקרונות שלהם.

 ובעוד אנו מרבים להתלונן איש באזני רעהו על חוסר הצדק והאיזון, הם יוצאים לרחובות, ונלחמים על כל עיקרון שלהם: אפילו הם מוכנים להישלח לכלא כדי לעמוד על זכותם. 

והעיתון הזה, העיתון הגדול במדינה, גם הוא כבר לא בשבילי: הוא בחר להגג ולבאר על פני ארבעת העמודים הראשונים של מהדורת סוף השבוע על כל משפט שם שנאמר בהפגנות, על כל אב שנפרד מילדו וגם מספר לי שבאוטובוס שהוביל אותם להפגנה בירושלים הם שרו את השיר "עוצו עצה ותופר".

 בשולי החדשות, בעמוד 10, עמוד אחד בלבד לפני עמוד האנקדוטות של חדשות מהעולם מספרים לי שארז אפרתי יוכל שוב להתקלח ללא ליווי מצלמתי.

השבוע סערנו אני וחברותיי - כולנו נשים - בעקבות הידיעה על ההסדר המקל של ארז אפרתי  .מערכת המשפט, טוענים שוטרים ועורכי דין בשנים האחרונות, מרבה להקל בעונשים ולשחרר פושעים שנתפסו.

בשבילנו, ההחלטה על הסדר מקל לארז אפרתי ואילוץ התובעת להסתפק בזאת, הוא יום שחור במדינת ישראל. הוא יום שמוביל אותנו אלפי שנות אור לאחור, אל ימים בהם לאזרח אין שומר בעירו. יום שבו בית המשפט צריך להיות מואשם בביזיון בית המשפט. 

וביום שישי, במהדורת סוף השבוע של "ידיעות אחרונות", הוחלט לעסוק במשך חמישה עמודים על החרדים, על התנהגותם, על מוזרותם. למה? כדי ליצור עניין חדשותי מוגבר בפילוג? ואיפה העיתונות הלוחמת שתילחם בשבילי על עונשים הולמים לפושעים?

אגב, מי שיודע איפה זה עמנואל שירים את ידו.

תגובה 1:

 1. הרמתי את היד, ראית ?
  LIKE

  אהבתי את תמונת נערת ג'יימס בונד שלך...
  אבל אני לא אעיז לשים עליי בקיני עד שאעשה בית-שחי !
  גולן
  החבר החדש בפייס

  השבמחק